nowy radiowóz

i

Autor: UM Elbląg

Nowy radiowóz dla policjantów z elbląskiej drogówki

2021-11-10 13:32

Nowy radiowóz – hybrydowa toyota corollla zasili Wydział Ruchu Drogowego. Auto zostało zakupione w połowie ze środków przekazanych przez Prezydenta Elbląga a w połowie ze środków Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

- W corocznym budżecie zawsze staramy się wspierać również nasze służby mundurowe – mówił prezydent Witold Wróblewski. W tym roku na działalność KMP przeznaczyliśmy łącznie ok. 110 tys zł. W tej kwocie 50 tys. stanowi zakup nowego radiowozu. Natomiast ponad 17 tys. zł kosztował alkomat, który również dziś przekazujemy – zaznaczył Prezydent Witold Wróblewski.  

- Elbląski samorząd dba również o ekologię, czego dowodem jest ten samochód hybrydowy. Alkomat natomiast niech będzie przestrogą dla tych, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu – podkreślał Antoni Czyżyk, Przewodniczący Rady Miejskiej.

Kluczyki oraz alkomat odebrał mł. insp. Marcin Grabowski Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu.

- Samorząd, pan prezydent czynnie nas wspierają, za co serdecznie dziękujemy. Ten samochód i sprzęt wykorzystamy najbardziej efektywnie jak to możliwe, na pewno wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa. Ułatwi również pracę - urządzenie będzie służyć do czynności procesowych ponieważ wydruki z niego mogą być przedstawiane w sądzie jako dowód – mówił mł. insp. Marcin Grabowski, zastępca komendanta elbląskiej KMP.

W tym roku łącznie wsparcie finansowe samorządu na rzecz policji wynosi 110 tys. złotych. Są w tym środki przeznaczone zarówno na sprzęt, remonty  jak i działania profilaktyczne prowadzone na rzecz poprawy bezpieczeństwa elblążan.

Policjanci z grupy SPEED szkolili się na torze