Nowa ulga dla rodziców. Możesz otrzymać 1500 złotych. Sprawdź szczegóły!

i

Autor: Unsplash - Omar Lopez Nowa ulga dla rodziców. Możesz otrzymać 1500 złotych. Sprawdź szczegóły!

Nowa ulga dla rodziców. Możesz otrzymać 1500 złotych. Sprawdź szczegóły!

2022-01-11 7:46

Polski Ład wprowadza nową ulgę w podatkach dla samotnych rodziców. Wyniesie 1500 złotych i będzie sumować się z dotychczasową. O zmianach przypomniała wiceminister rodziny i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej Barbara Socha. Szczegóły poniżej.

Dotychczas podatek osoby samotnie wychowującej dziecko był obliczany jako dwukrotność podatku liczonego od połowy dochodów. W związku ze wzrostem kwoty wolnej od podatku od 2022 roku ta zasada została zmieniona i zastąpiona ulgą na dziecko samotnego rodzica w kwocie 1500 zł. O tych zmianach przypomniała wiceminister rodziny Barbara Socha.

Wiceminister rodziny: Polski Ład wprowadza nową ulgę dla samotnych rodziców

- Polski Ład wprowadza nową ulgę dla samotnych rodziców w wysokości 1500 zł. Nowa ulga sumuje się z dotychczasową ulgą na dzieci — dla wszystkich rodziców, co oznacza, że samotni od dochodów powyżej 30 tys. zł zapłacą podatek pomniejszony o ponad 2600 zł (1500+1100) - napisała na Twitterze Socha.

TikTok TRENING. TRENDY NA 2022 | ESKA XD - Fit vlog #39

Resort rodziny wskazuje też, że na Polskim Ładzie zyskają rodziny, w tym wielodzietne z co najmniej czworgiem dzieci, które od tego roku mogą skorzystać z nowego instrumentu, jakim jest "PIT-0 dla Rodzin 4 plus". Zgodnie z nim każdy rodzic co najmniej czworga dzieci, którego dochód wynosi do 85 528 zł, nie będzie płacił PIT. W przypadku obojga rodziców będzie to 171 056 zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

W tych sytuacjach NIE DOSTANIESZ ŚLUBU w kościele. Lista 12 powodów [GALERIA]