Prowadzimy prelekcje dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, brało w nich udział już ponad 300 uczniów. Zajęcia składają się z części teoretycznej, obejmującej tematy takie jak: marnotrawstwo jedzenia na świecie i w Polsce, zanieczyszczenie oceanów, konsumpcja jednorazowego plastiku czy recykling. W trakcie zajęć prowadzone są quizy z nagrodami, aktywnie nawiązując interakcję z klasą. Na koniec mamy przygotowany dla uczniów konkurs podsumowujący całą wiedzę, którą zyskali podczas zajęć, a dla osoby z najlepszym wynikiem jest nagroda w postaci butelki z filtrem Dafi.To bardzo ważna część naszego projektu, gdyż w szkołach nie ma takiego przedmiotu jak ekologia, która powinna być tematem bliskim każdemu. Dzięki naszym prelekcjom, chcemy pokazać młodym osobom, że ich codzienne decyzje mają wpływ na stan środowiska, a małe zmiany skutkują lepszą przyszłością planety. Oprócz tego, prowadzimy i publikujemy wywiady z ekologami i organizacjami ds. ekologii. Poruszamy podczas nich takie tematy jak: praktyki ekologiczne w Polsce i za granicą, zero waste, etyczna moda, diety roślinne, freeganizm czy minimalizm.Ich głównym celem jest przedstawienie różnych aspektów ekologicznych z perspektywy osób zajmujących się na co dzień odmiennymi sprawami.
Rozpoczęłyśmy pracę nad ankietą dotyczącą ekologii w gospodarstwach domowych. Ma ona na celu zobrazowanie zależności pomiędzy wiedzą teoretyczną a rzeczywistymi praktykami. Dodatkowo, planujemy zorganizować sprzątanie lokalnego lasu, co będzie punktem kulminacyjnym naszych działań.
Demonstrując, jak każdy człowiek może zacząć działać na rzecz przyszłości naszej planety, bardzo aktywnie prowadzimy wszelkie kanały komunikacyjne. Nasze rozpoznawalne hasło to “My obchodzimy #dzieńziemicodziennie” - stąd też wywodzi się nazwa. Można nas znaleźć między innymi na Instagramie, Facebooku, Tiktoku oraz Youtube.