Warsztaty filmowe w Elblągu

i

Autor: Centrum Spotkań Europejskich Światowid Warsztaty filmowe w Elblągu

Edukacja poprzez film. Warsztaty dla młodych filmowców

2021-05-13 10:52

W siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym im. Matki Teresy z Kalkuty na Saperów we współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbywają się warsztaty filmowe w ramach projektu „Każdy może poznać tajniki filmu i zostać filmowcem”.

Warsztaty składają się z czterodniowych zajęć, podczas których uczestnicy mogą zapoznać się ze sposobami tworzenia filmów animowanych. Po teoretycznym wprowadzeniu realizują swój własny film animowany w wybranej technice. Zajęcia trwają do trzech godzin dziennie. Ostatniego dnia odbędzie się uroczysta premiera filmów przygotowanych przez uczestników warsztatów.

Projekt realizowany jest w ramach programu Kultura Dostępna. Głównym prowadzącym warsztaty jest współpracujący od wielu lat z Kinem Światowid Eugeniusz Gordziejuk - autor projektu i Szef Produkcji Studia Filmowego EGoFilm. Nagrodzony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej - za edukację młodego widza.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Rozebrał się i wskoczył do fontanny
Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?