Ścieżki rowerowe

i

Autor: Pixibay

Dobre informacje dla rowerzystów. W mieście powstaną kolejne ścieżki rowerowe

2020-09-24 10:30

Elbląski samorząd otrzymał właśnie dofinansowanie unijne na realizację projektu pn. „Poprawa zintegrowanej mobilności miejskiej w elbląskim obszarze funkcjonalnym”. Przebudowane zostaną przejścia dla pieszych wraz z budową przejazdów dla rowerów, zatoki autobusowe, chodniki w tym trakt pieszo-rowerowy w ul. Spacerowej, zjazdy oraz oświetlenie uliczne.

- W ramach projektu planowana jest budowa dwukierunkowej ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej, długości prawie 2 km w ciągu ulicy Kościuszki - na odcinku od ul. Królewieckiej do Wspólnej wraz z budową kładki dla rowerzystów przez rzekę Kumielę oraz prawie pół kilometrowego odcinka w ciągu ulicy Agrykola od ul. Kościuszki do ul. Górnośląskiej wraz z odcinkiem jednokierunkowej ścieżki rowerowej w ciągu ul. Górnośląskiej  – podkreśla Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.  

Przebudowane zostaną również przejścia dla pieszych wraz z  budową przejazdów dla rowerów, zatoki autobusowe, chodniki w tym trakt pieszo-rowerowy w ul. Spacerowej, zjazdy oraz oświetlenie uliczne. Zadanie przewiduje także budowę miejsc postojowych w ciągu ul. Agrykola, w sąsiedztwie cmentarza komunalnego. Elementem tego projektu była także ul. Wspólna, której modernizacja została zakończona w sierpniu br.

Wartość całego zadania wynosi 4 138 029 zł, z czego 2 272 685 zł. stanowić będzie pozyskane dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Realizacja przedsięwzięcia planowana jest na lata 2020-2022.

Zabytkowy autobus na warszawskich ulicach
Sonda
Wybierasz się w tym roku na wesele?