Przedświąteczna Zbiórka Żywności w Elblągu

i

Autor: Elbląski Bank Żywności Przedświąteczna Zbiórka Żywności w Elblągu

Było dużo skromniej. Elbląski Bank Żywności podsumował Przedświąteczną Zbiórkę Żywności

2020-12-04 15:30

Niestety, z powodu koronawirusa, w tym roku zbiórka żywności dla ubogich i potrzebujących była znacznie słabsza niż przed rokiem. Rok temu udało się zebrać niemal 8 ton produktów. W tym roku to zaledwie 1500 kilogramów.

W tym roku akcja odbyła się w restrykcyjnych warunkach, bez ulotek i wolontariuszy przy koszach w sklepach, gdzie była prowadzona zbiórka. Powodem było zagrożenie koronawirusem, które uniemożliwiło udział w akcji wolontariuszom, zawsze stanowiącym główną siłę napędową akcji Przedświąteczną Zbiórkę Żywności. Jej zbiórki bardzo poprawiły przedszkola nr 8, 17 i 18, które zorganizowały zbiórkę na terenie placówek.

Z żalem przyznajemy, że nie będzie można przygotować tyle paczek świątecznych, ile było zazwyczaj – bardzo nam przykro, że nie pomożemy wszystkim, którzy tego oczekiwali. Nie będzie też w tym roku spotkania wigilijnego, jednak we współpracy z MOPS będzie przygotowany świąteczny poczęstunek. O szczegółach poinformujemy przed planowanym wydarzeniem. Dziękujemy wszystkim elblążanom, którzy mimo wszystkim kłopotów spowodowanych zarazą zechcieli się podzielić z najuboższymi współmieszkańcami mówi Teresa Bocheńska, z Elbląskiego Banku Żywności.

Zbiórka wciąż trwa w sieci. Datki na żywność dla potrzebujących można przekazać poprzez stronę: zbiorkazywnosci.pl

Jak kupić piękną CHOINKĘ na Święta

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant