Porta Mare z pozwoleniem na budowę

i

Autor: UM Elbląg

Biurowiec Porta Mare z pozwoleniem na budowę

2021-11-26 9:39

Zgodnie z dokumentacją opracowaną przez pracownię architektoniczną Pas Projekt, na elbląskiej Wyspie Spichrzów powstanie nowoczesny budynek, składający się z siedmiu segmentów z charakterystycznymi spadzistymi dachami, zwróconymi w kierunku rzeki.

Całość ma nawiązywać do zabytkowej starówki oraz historycznej zabudowy tego obszaru. Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Fabryka. Budowa obiektu, którego koszt szacowany jest na ok. 90 mln zł.  rozpocznie się wiosną 2022 roku.

To nie jedyne dobre informacje w tej sprawie. - Podpisane zostały akty notarialne dotyczące podwyższenia kapitału spółki Fabryka – Porta Mare Sp. z o.o., która będzie realizowała inwestycję. Kapitał zakładowy Spółki podwyższony został obecnie z kwoty 2 mln zł do kwoty ponad 12 mln zł. Gmina Miasto Elbląg wniosła do spółki wkład niepieniężny w postaci niezabudowanych 3 działek o łącznej powierzchni 6,6 tys. metrów kwadratowych i wartości 2,3 mln zł, na których wybudowany zostanie biurowiec. Spółka OPERATOR ARP wniosła zaś wkład pieniężny w kwocie 7,8 mln zł. To kolejny ważny krok w realizacji przedsięwzięcia, które poza pobudzeniem ekonomicznego potencjału miasta, przyczyni się także do rewitalizacji obszaru Wyspy Spichrzów, stanowiącego dawniej gospodarcze serce Elbląga – zaznacza Prezydent Witold Wróblewski.

Elbląski biurowiec „Porta Mare” zaoferuje ponad 6 tysięcy m2 wysokiej klasy biur, ale także powierzchnie przeznaczone pod działalność aparthoteli oraz przestrzenie handlowo – usługowe. Będzie on zlokalizowany przy ul. Warszawskiej na nabrzeżu rzeki Elbląg, które zostanie zmodernizowane, dzięki pozyskanemu przez samorząd dofinansowaniu w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

- Projekt ten ma na celu zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej naszego miasta. Dotyczy umocnienia i zagospodarowania zachodniego brzegu rzeki Elbląg na długości ok. 1 km od mostu w ciągu Al. Kard. Wyszyńskiego wzdłuż linii Wyspy Spichrzów. Zadanie będzie polegać na: modernizacji nabrzeży, budowie infrastruktury technicznej elektroenergetycznej i wodnokanalizacyjnej, wyposażeniu nabrzeży w urządzenia cumownicze oraz dostosowaniu głębokości rzeki do potrzeb żeglugi jachtowej – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

Koszt tego zadania to ok. 30 mln zł, z czego  uzyskane dofinansowanie to 27.075.000,00 zł.

Sonda
Najlepiej ubrana gwiazda z naszej galerii?
Wierzę, że mąż z granicy wróci do nas na Boże Narodzenie