Balkony nagrodzeni

i

Autor: UM Elbląg

Autorzy najładniejszych balkonów w Elblągu nagrodzeni

2021-11-12 13:01

Atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu i mebli ogrodowych trafiły do zwycięzców konkursu organizowanego przez Prezydenta Elbląga na „Najpiękniejszy balkon”. Z laureatami spotkali się: Wiceprezydent Michał Missan oraz Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Marek Pilichowski.

Celem konkursu było kreowanie i rozwijanie inicjatywy dbałości o otoczenie w którym mieszkamy, inspirowanie mieszkańców dla współtworzenia przyjaznej dla środowiska atmosfery poprzez upiększanie balkonów rozmaitymi roślinami, kwiatami i drzewkami ozdobnymi oraz udostępnienie przestrzeni do życia owadom, w szczególności zapylającym. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było bowiem zagospodarowanie części balkonu roślinami miododajnymi. Na konkurs wpłynęło 18 zgłoszeń.

- Bardzo się cieszę, że mieszkańcy Elbląga wzięli udział w tej inicjatywie. Konkurs wznowiony został po 11 latach. Przyjął nieco inną formę, bo obecnie dotyczył balkonów, a nie jak wcześniej ogrodów. Oceniana była estetyka, kreatywność oraz rośliny miododajne. Serdecznie Państwu gratuluję. Już dziś zapraszam do kolejnej edycji konkursu, a także do udziału w innych inicjatywach ekologicznych, które realizujemy – mówił podczas spotkania wiceprezydent Miachał Missan.

Komisja konkursowa I miejsce przyznała Panu Janowi Stelmachowi, II miejsce Pani Karolinie Olszewskiej-Kozak, a III miejsce Pani Joannie Kowalczyk. Laureaci w zależności od zdobytego miejsca otrzymali nagrody rzeczowe w postaci kosiarki, ogrodowego kompletu wypoczynkowego, leżaków oraz narzędzi ogrodowych.

Gdańsk świętuje niepodległość
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE