Balkony nagrodzeni

i

Autor: UM Elbląg

Autorzy najładniejszych balkonów w Elblągu nagrodzeni

2021-11-12 13:01

Atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu i mebli ogrodowych trafiły do zwycięzców konkursu organizowanego przez Prezydenta Elbląga na „Najpiękniejszy balkon”. Z laureatami spotkali się: Wiceprezydent Michał Missan oraz Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Marek Pilichowski.

Celem konkursu było kreowanie i rozwijanie inicjatywy dbałości o otoczenie w którym mieszkamy, inspirowanie mieszkańców dla współtworzenia przyjaznej dla środowiska atmosfery poprzez upiększanie balkonów rozmaitymi roślinami, kwiatami i drzewkami ozdobnymi oraz udostępnienie przestrzeni do życia owadom, w szczególności zapylającym. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było bowiem zagospodarowanie części balkonu roślinami miododajnymi. Na konkurs wpłynęło 18 zgłoszeń.

- Bardzo się cieszę, że mieszkańcy Elbląga wzięli udział w tej inicjatywie. Konkurs wznowiony został po 11 latach. Przyjął nieco inną formę, bo obecnie dotyczył balkonów, a nie jak wcześniej ogrodów. Oceniana była estetyka, kreatywność oraz rośliny miododajne. Serdecznie Państwu gratuluję. Już dziś zapraszam do kolejnej edycji konkursu, a także do udziału w innych inicjatywach ekologicznych, które realizujemy – mówił podczas spotkania wiceprezydent Miachał Missan.

Komisja konkursowa I miejsce przyznała Panu Janowi Stelmachowi, II miejsce Pani Karolinie Olszewskiej-Kozak, a III miejsce Pani Joannie Kowalczyk. Laureaci w zależności od zdobytego miejsca otrzymali nagrody rzeczowe w postaci kosiarki, ogrodowego kompletu wypoczynkowego, leżaków oraz narzędzi ogrodowych.

Gdańsk świętuje niepodległość