Pieniądze na sprzęt dla strażaków z Elbląga i regionu

i

Autor: Biuro Prasowe Solidarnej Polski w województwie Warmińsko-Mazurskim Pieniądze na sprzęt dla strażaków z Elbląga i regionu

800 tysięcy dla strażaków ochotników. Pieniądze trafiły także do Elbląga i regionu

2021-01-04 15:09

Dzięki wsparciu Funduszu Sprawiedliwości strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej powiatu elbląskiego dostaną najnowocześniejszy sprzęt do ratowania życia i zdrowia ludzkiego, a także nowe mundury. Symboliczne czeki na blisko 800 tysięcy złotych wręczył strażakom Michał Gzowski z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Dzięki wsparciu finansowemu z Funduszu Sprawiedliwości do druhów z gmin Pasłęk, Tolkmicko, Markusy, Rychliki, Gronowo Elbląskie, Elbląg, Milejewo i Młynary trafi najnowszy sprzęt ratowniczo-gaśniczy, m.in.: kamery termowizyjne, prądownice czy agregaty gaśnicze.

- Najczęściej to właśnie strażacy ochotnicy niosą pomoc jako pierwsi. Ratują ofiary wypadków drogowych, pożarów czy katastrof. Często o życiu rannego decydują minuty, dlatego tak ważne jest, by strażacy mieli najlepszy sprzęt ratowniczy, niezawodny i profesjonalny. Życie człowieka jest bezcenne, dlatego tak bardzo się cieszę, że mogę w imieniu Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro przekazać realne wsparcie 20 jednostkom ochotniczej straży w całym powiecie elbląskim – podkreślił Michał Gzowski podczas spotkania z samorządowcami i druhami ochotnikami.

Na to, jak istotne dla powodzenia akcji ratowniczej jest odpowiedni sprzęt, wskazywali także sami strażacy. 

- Sprawna straż pożarna to nie tylko doskonale przeszkoleni ludzie, ale także profesjonalne wyposażenie. Środki z Ministerstwa Sprawiedliwości pomogły nam w zakupie, m.in.: nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wymianie wysłużonych ubrań bojowych – zaznaczył druh Zbigniew Rutkowski- dowódca sekcji z OSP KSRG w Krzewsku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Strażacy OSP Gwda Wielka uratowali tonącego psa

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, czy potrafisz prowadzić auto w trudnych warunkach

Pytanie 1 z 15
Czy jadąc we mgle, możesz spodziewać się wydłużonej drogi hamowania auta?